Başkanın Mesajı

Saygıdeğer üyelerimiz ve değerli arkadaşlarım;

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED), 2012 yılında dijital iletişim kanallarının doğru kullanımını sağlamak, dijital dünyaya ilgi duyan kişilerin gelişimini sağlamak, sosyal değişimin getirdiği yenilikleri ,insan odaklı yaklaşımlarla toplumlumsal faydayı gözetmek ve kollektif gelişimi sağlamak amaçlarıyla kuruldu.

 

Bizler USMED ve Genç USMED ekibi olarak, üniversitelerde, liselerde, firmalarda ve yerel yönetimlerde dijital iletişim kanallarının doğru kullanımını teşvik etmeyi, dijital dünyanın yenilikleri ile gelişime ve sosyal iyileşmeyi birlikte sağlamayı hedefliyoruz. USMED Dijital Aile Platformu ile de gençlere ve ebeveynlere yeni dijital dünya hakkında bilinçlendirici eğitimler verip etkinlikler gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

 

Genç USMED olarak yeni bir serüvenin heyecanı içindeyiz. Değişen dünyada teknolojinin de ilerlemesiyle birçok gelişmeye şahitlik ediyoruz. 21. Yüzyılda yaşayan bireyler olarak, gelişimin ve sosyal sorumluluğun bir arada olduğuna inanıyoruz. Genç USMED olarak Türkiye’nin 4 bir yanında üyelerimiz ve gönüllülerimizle başta dijital okuryazarlık olmak üzere birçok çalışma gerçekleştirdik.

 

Yeni sürecimizde sosyal medya, dijital pazarlama, dijital okuryazarlık, yazılım, metaverse, yapay zeka, dijital iletişim, dünyanın geleceği, dijital yetimlik, dijital algı ve itibar, dijital gelişim yöntemleri konularıyla ilgili üyelerimiz ve genç arkadaşlarımızla eğitim, seminer ve workshop programları gerçekleştireceğiz.

 

Dünyamız yeni hikayelerin yazılmasıyla heyecanını koruyacak. Gelin bu heyecanın kaynağı bizler olalım.

Enes Varol

Genç USMED Genel Başkanı